Ar karogiem, dziesmām un pārliecību pret tankiem
21.01.2016 23:50
Jau 25 gadus janvāra dienās Lietuvā un Latvijā nedēļu deg ugunskuri Barikāžu dienām, kad no visiem Latvijas novadiem un pilsētām ļaudis brauca uz Rīgu aizstāvēt savu valsts neatkarību un brīvību. Tie ir atmiņu ugunskuri Barikāžu dienu dalībniekiem un piemiņas ugunskuri jaunajiem, kuri tēvu, vectēvu, citu radinieku, kaimiņu to dienu liecībuir dzirdējuši nostāstos, redzējuši dokumentālos kinokadros, dažās melnbaltās fotogrāfijās.
Mūsu skolā janvāra Barikāžu dienu atcere sākās 13. janvārī, noskatoties video par traģiskajiem notikumiem Lietuvā, kad 1991. gada naktī uz 13. janvāri padomju karaspēka īpašās armijas bruņutehnikas kolonna un desantnieki uzbruka neapbruņotajiem torņa aizstāvjiem, nogalinot 14 cilvēkus un ievainojot aptuveni tūkstoti.
18. janvāra rītā skolas pagalmā dega ugunskurs, skolas direktors Zigmunds Mickus īsā uzrunā skolēniem un skolotājiem atgādināja notikumu vēsturi.
Klases stundā 5. – 12. klašu skolēniem tika atklāta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde „Latvija Brīvības cīņu laikā 1918. – 1921” ar Latvijas brīvībai veltītu dzeju, ko runāja Deniss, Kristers un Andis. Vēstures skolotāja Inese Butkeviča atgādināja mūsu valsts Atmodas vēsturi, aicināja katru iepazīties ar fotomateriāliem un to īsu anotāciju, lai labāk izprastu notikumus pirms gadsimta.
Trešdien, 20. janvārī, par braukšanu uz barikādēm un savu darbu, sargājot valsts un mūsu katra drošību, ar skolēniem runāja Guntars Stankevičs, Valsts Ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes Izlūkošanas daļas pulkvežleitnants, mūsu skolas 38. izlaiduma absolvents.
Vaiņodes kultūras namā barikāžu dalībnieku satikšanās sākās ar jaunsargu ienestajiem karogiem, himnu, Deivida Vaitkus runāto patriotisko dzeju.Tika nosaukti Vaiņodes novada Barikāžu dienu 175 dalībnieku vārdi, atgādinot – arī mēs kopā ar pārējiem nosargājām neatkarību.
Uzrunājot sarīkojuma dalībniekus, Guntars Stankevičs uzsvēra, ka vajadzīga ir atkal kopāsanākšana pēc 25 gadiem un cik nozīmīga šāda paaudžu satikšanās ir jauniešu valstiskuma apziņas veidošanā, cik stipri jāmīl sava valsts, lai ar „karogiem, dziesmām” un pārliecību stātos pretī tankiem un ieročiem.
Ar latviešu „spēka dziesmām” iepriecināja Atmodas dziesminieki Valdis Atāls un Egons Pičners.