Lai kaut kam labam klāt ir Tava daļa!
08.10.2014 22:23
Ar pīlādžogu uguns kupenām, miķelīšu zilgano miglu sakoptajos dārzos un rudens salnu baltajām svītrām zālē atnācis oktobris un Skolotāju diena
Kopš 1994. gada UNESCO aicina visā pasaulē 5. oktobrī kopīgi atzīmēt Pasaules Skolotāju dienu, lai sveiktu skolotājus un izceltu viņu nozīmīgo lomu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā un lai pateiktos par ieguldīto darbu katra individuālajā un visas sabiedrības attīstībā. Arī visās Latvijas skolās dažas dienas iepriekšto kopā parasti atzīmē ne tikai pedagogi, bet arī skolēni, un svētkus skolotājiem sagatavo 12- tie kopā ar vecāko klašu skolēniem.
Mūsu skolā svētku sajūta bija jūtama, jau atverot skolas durvis – izgreznots skolas vestibils,koridoru logi, un katram skolotājam ap roku tika apsieta skolēnu darināta prievīte, kas pēc seniem ticējumiem sniedz mīļu piederības sajūtu – šoreiz savai skolai un cilvēkiem visapkārt; kura aizsargā, iedvesmo, dziedē un dod spēku.
Visas dienas nodarbību tēma bija – „Radoša skola = radoši skolotāji + radoši skolēni”, un sagatavotie uzdevumi to pilnībā apliecināja. Jaunāko klašu audzēkņi strādāja „radošajās darbnīcās” kopā ar „lielajiem” un bija iepriecinātipar šādusavstarpējo pieredzi, jo ar izdomas un iztēles palīdzību tika parādītas parastas lietas jaunā skatījumā. Radošums ir atslēgas vārds nākotnes skolai, un jauniešu sagatavotās stundas bija interesantas un izzinošas, veidotas ar viņu pieredzi un redzējumu. Bērni zīmēja, rakstīja dzejoļus un stāstus, dziedāja, piedalījās attīstošās sporta nodarbībās.
Arī skolotāji atraktīvās nodarbībās parādīja savu attapību, zināšanu vispusību un asprātību.
Pēc skolēnu sagatavotā apsveikuma koncerta, kur no sirds dziedātās dziesmas mijās ar apsveikuma vārdiem 11. klases parodijā skolēni asprātīgi raksturoja savus skolotājus. Bija apskatāma „radošajās darbnīcās” tapušo darbu izstāde - bērnu zīmētie skolotāju portreti, rakstīta dzeja un miniatūras, kolāžas un zīmējumi par šī mācību gada interesantākajiem notikumiem.
„Ko esam ieguvuši no šīs svētku dienas, nav ikdienišķi vērtējams, jo nozīmīgi ir tas, kā katrs esam darbojušies un tas, kā pratuši citus ierosināt uz darbošanos un vērtību apguvi,” secina 12. klases skolēni.
Pēcpusdienā skolotāji atpūtās Grobiņā, Ālandes upes krastā, kuršu vikingu nometnē, kur ar leģendām par seno jūras karotāju kuršu varenajiem sirojumiem Baltijas jūrā iepazīstināja vikingi un skaistas vikingu meitenes senajos tērpos. Bija iespēja sacensties šķēpa un kara cirvja mešanā, izmēģināt šaušanu ar loku, paturēt rokās zobenu un vairogu, vakariņās nogaršot vikingu zupu, rudenīgajā saulrietā ar kuršu vikingu liellaivu doties ceļojumā pa seno vikingu ūdens ceļu - Ālandes upi.
Vakarā no „Boulangerie” terases varēja skatījtiesLiepājas ugunīs, klausīties Kristena un Laines ģitāras melodijās, vienkārši baudīt svētku vakaru, kuru radīja mazās kafejnīcas gardumi un personāls. Naktī pastāvēt liepājnieku satikšanās un piemiņas vietā - zem „Spoku koka” apgaismotajiem zariem.
Atzīmēt Skolotāju dienu un radīt svētkus kopā ir mūsu skolas tradīcija, kura nostiprina kopības sajūtu, veicina sapratni un vienotību visā kolektīvā.