- SOCIĀLAIS PROJEKTS - "NEKLUSĒ"
- JSPA projekts “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” (2021. gada oktobris - decembris)
- Biedrības “Mantinieki” projekts “Jauniešu līdziesaites aktivitātes Kurzemē” (2020. gada oktobris - decembris)
- Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai - PuMPuRS
- Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai.
- Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
- "Esi Līderis" - "LUMA mācību centrs" interešu izglītības programma "STARTS"
- Starpskolu stratēģisko partnerību projekts
- Mācību mobilitāte skolu sektorā
- ERASMUS+2
- ERASMUS+
- projekts tests
- NordPlus skolu apmaiņas projekts "Enhancing Emotional Education Through Drama"
- Corners of Europe Open Call for Volunteers
Sociālais projekts - "Neklusē"
Ar 2021./2022. mācību gadu mūsu skola ir viena no 54 izglītības iestādēm Latvijā, kura sākusi sadarbību ar sociālo projektu “Neklusē”.
Sociālā projekta Neklusē mērķis ir mazināt mobingu Latvijas skolās, nodrošinot skolām bezmaksas risinājumus mobinga mazināšanai.
Lai izveidotu cieņpilnāku vidi un mazinātu mobingu ir svarīga katra cilvēka - gan skolas personāla, gan vecāku, gan skolēnu iesaistīšanās un sadarbība. Tāpēc aicinājums katram iepazīties un piedalīties šī projekta aktivitātēs.
Kāda ir situācija Latvijā?
Latvija ir 1.vietā OECD valstīs (Ekonomiskās sadarbības un Attīstības organizācija, kuras sastāvā ir 36 pasaules valstis, arī visas trīs Baltijas valstis) pēc mobinga līmeņa Latvijas skolās - 35% skolēnu ir cietuši no mobinga.
Kas ir mobings un kādas ir sekas?
Mobings ir atkārtota, mērķtiecīga rīcība bērnu vidū grupā, lai pazemotu vienu vai vairākus bērnus, nodarot fizisku kaitējumu vai ietekmējot emocionāli (apsaukāšana, ignorēšana, neiekļaušana grupā, pazemošana internetā). Īsāk sakot – regulāra pāridarīšana.
Mobings vienlīdz negatīvi ietekmē visus iesaistītos – cietušos, pāridarītājus un vērotājus.
Ja klasē notiek mobings, tad visiem skolēniem ir lielāka iespēja saskarties ar dažādām problēmām – sliktākām atzīmēm, mentālās veselības grūtībām, trauksmi, sliktu noskaņojumu vai nomāktu garastāvokli, kā arī zemākas atzīmes.
Kādi risinājumi skolai ir pieejami Neklusē projekta ietvaros?
- Aptaujas skolēniem, vecākiem un skolas personālam.
Lai labāk izprastu situāciju skolā, šī mācību gada sākumā saņemsiet uzaicinājumu piedalīties aptaujā un atklāti atbildēt par mobingu skolas vidē, kā arī to, vai zināt, ko darīt, ja Jūsu bērns ir iesaistīts mobingā.
- Klases audzināšanas stundas.
Klašu audzinātājiem ir pieejama mācību metodoloģija klases audzināšanas stundām par mobingu un tā prevenciju. Mācību metodoloģiju ir izstrādājuši Centrs MARTA un Centrs Dardedze, ar ko kopā augustā rīkojām mācības skolotājiem un atbalsta personālam.
- Neklusē mobilā lietotne.
50% skolēnu, kuri cieš no mobinga, nemeklē palīdzību. Tādēļ mēs nodrošinām skolēniem Neklusē mobilo lietotni, caur ko skolēns var anonīmi uzsākt saraksti ar psihologu un saņemt atbalstu. Neklusē lietotne pieejama app store, google play.
- Pasākumi skolēniem un vecākiem.
Kopā ar psihoterapeitiem un psihologiem rīkosim tiešsaistes pasākumus skolēniem un vecākiem, lai runātu par to, kas ir mobings, kā rīkoties mobinga situācijās skolēniem, kā vecākiem, kā to preventīvi novērst. Detalizētāku informāciju par pasākumiem saņemsiet no skolas kontaktpersonas tuvāko nedēļu laikā.
Uzziniet vairāk par sociālo projektu Neklusē: mājaslapā, facebook, instagram, youtube.
Materiālu sagatavoja sociālā projekta Neklusē komanda - Marika Andžāne, Laura Noor, Ance Kancere
Vaiņodes vidusskolas koordinatore ir skolas sociālais pedagogs Jolanta Kauliņa. Ja ir kādas neskaidrības vai jautājumi, droši jautājiet mykoob vēstules veidā vai uz e-pastu jolantakaulina@inbox.lv.
Par konkrētām turpmākajām aktivitātēm būs informācija gan skolas mājas lapā, gan mykoob skolas ziņojumu sadaļā.